پارتشن اداری ، قیمت پارتیشن شیشه ای

این روزها یکی از کاربردی­ترین موارد برای محیط­های اداری و تجاری و… پارتیشن اداری است. مزایای این پارتیشن­ها باعث شده که در بسیاری از مواقع به بهترین انتخاب تبدیل شوند. در این مقاله به توضیح در رابطه با پارتیشن اداری و تمام موارد مرتبط با آن پرداخته‌ایم:

پارتیشن چیست؟

پارتیشن به معنای قسمت­بندی یک محیط است که اغلب برای مکان‌های اداری و مسکونی انجام می‌شود. این کار با دیوارهای کاذب انجام شده که در محیط خانه به منظور دکوراسیون بیشتر استفاده خواهد شد و در محیط‌های اداری برای تفکیک موقعیت کارمندان و ساخت قسمت‌های مختلف یک اداره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارتیشن اداری
پارتیشن اداری

در واقع یک محیط اداری را می‌توان با پارتیشن بندی درست، برای کاربری بهتر، بهینه کرد. پارتیشن‌ها به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می‌شوند. نوع متحرک قابل جا‌‌به‌جایی است و معمولاً برای خانه‌ها و جایی که ممکن است چیدمان محیط تغییر کند استفاده می‌شود. نوع ثابت نیز بیشتر برای ادارات به کار برده خواهد شد.  امروزه استفاده از پارتیشن بسیار متداول شده است و شما در اکثر اداره‌ها پارتیش­های مختلفی را می­بینید.

پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن اداری براساس نیازهای ادارات و شرکت‌ها انجام می‌شود. البته حفظ زیبایی و دکوراسیون محیط را نیز باید در موردآن­ها مدنظر قرار داد. در ساخت پارتیشن‌های اداری از شیشه، چوب و فلز استفاده می‌شود.

پارتیشن‌بندی اداری باعث می­شود آرامش بیشتری برای کارکنان ایجاد شود و در عین حال دسترسی به یکدیگر هم نسبت به زمانی که جداسازی محیط کار کارمندان با اتاق و دیوار انجام شده است، بیشتر و آسان­تر باشد.

در ابتدا استفاده از پارتیشن اداری، یک راه حل موقتی به نظر می‌رسید و اکثر افراد فکر می‌کردند وقتی یک محیط از چنین روشی استفاده کرده است، قصد دارد در آینده آن را برداشته و یا ساختمان را برای تغییرات بازسازی کنند. اما بعد از گذشت کوتاهی، استقبال بی‌نظیری از این روش شد و اکنون در تمام جهان، بسیاری از شرکت‌ها و ادارات خصوصا آن­هایی که با مردم و ارباب رجوع سر و کار دارند، از پارتیشن استفاده می‌کنند.

با نصب پارتیشن اداری، مدیریت می‌تواند کنترل و احاطه خوبی روی کارمندان خود داشته باشد، احتمالا مشهورترین موارد استفاده از پارتیشن در بانک‌هاست که همگی آن را دیده‌ایم.

دلایل نیاز به استفاده از پارتیشن اداری

در گذشته ساختمان‌های تجاری مختلفی وجود داشتند که از نظر فضای داخلی باهم متفاوت بودند. اما امروزه ساختمان‌های تجاری دارای یک محیط وسیع و فضای داخلی یکدست با استقبال بیشتری روبرو شده‌اند. چراکه هر نوع کسب و کاری با توجه به نیازی که داشته با انجام پارتیشن بندی، به آسانی فضای داخلی را مطابق آنچه که می‌خواهد تغییر می­دهد.

با استفاده از پارتیشن اداری، دیگر نیازی به تخریب و تغییر فضای درونی ساختمان که امری هزینه‌بر و محدود است نخواهد بود. به نوعی پارتیشن هرگونه نیاز شما به طراحی داخلی را برطرف می­کند.

از دیگر دلایلی که باعث استفاده از پارتیشن می‌شوند، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جدا کردن کارمندان از یک دیگر
 2. ایجاد فضاهایی ساکت و با آرامش بیشتر
 3. جداسازی بخش ارباب رجوع از کارمندان

پارتیشن اداری موجب استفاده کارآمد از فضای اداری می‌شود. همچنین روی کارایی کارکنان تاثیر دارد. تحقیقات ثابت کرده است که کارکنان وابسته به نوع محیط و چیدمانی که در آن قرار دارند، کیفیت کارشان با تغییر همراه خواهد بود.

9 مزیت استفاده از پارتیشن اداری

 1. ایجاد تقسیم بندی دلخواه بدون صرف هزینه‌های بالا یا انجام بنایی
 2. سرعت بالا در اجرای نصب پارتیشن
 3. قابلیت ایجاد تغییر و جابه‌جایی آسان حتی بعد از نصب
 4. افزایش زیبایی محیط و ایجاد نمای مدرن
 5. ایجاد مکان‌های دنج با آرامش و سکوت بیشتر
 6. امکان استفاده از رنگ‌های مختلف
 7. عدم وارد کردن آسیب به ساختمان
 8. دوام بالا و تقریبا بدون نیاز به بازسازی و تعمیر بعد از چند سال
 9. امکان برداشتن و حذف پارتیشن‌ها بدون هیچ دردسر و هزینه‌ای

نکات و سوالات متداول پارتیشن شیشه ای

در ادامه نکات و سوالات پرتکرار در زمینه پارتیشن های شیشه ای را توضیح می دهیم تا با این محصولات بیشتر آشنا بشوید

آیا درب پارتیشن شیشه ای می توانید اتوماتیک باز و بسته شود؟

بله – امروزه فقط پارتیشن های شیشه ای کلاسیک جوابگوی نیاز ما نیستند و تیم پارس در همواره در حال نوآوری در این صنعت می باشد.  در پایین یک نمونه پارتیشن اداری را می بینید که دارای درب اتوماتیک از نوع central می باشد که این درب دارای رادار حرکتی و مایکروویو است و با حضور اشخاص در نزدیکی درب از وسط به دو سمت بصورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

پارتیشن اداری مجهز به درب اتوماتیک

چرا گاهی پارتیشن های اداری را تا سقف نمی برند و بالای آن باز است؟

برای مکانهایی که داخل پارتیشن مجهز به سیستم تهویه مطبوع گرمایش/سرمایش نیست، برای اینکه دمای هوا در فضای داخل پارتیشن بصورت یکنواخت با مابقی آفیس تنظیم شود ، معمولاً پارتیشن را تا سقف ادامه نمی دهند که تبادل هوا بین داخل و بیرون وجود داشته باشد.

در عکس پایین همانگونه که مشاهده می نمایید این دفتر کار دارای کانال کولر برای سرمایش بوده است ولی با توجه به اینکه تجهیزات گرمایشی و تهویه مطبوع مناسب برای زمستان وجود نداشته کارفرما تصمیم گرفته اند که پارتیشن تا سقف ادامه نیابد.

بهتر است شیشه پارتیشن اداری مات باشد یا شفاف؟

در گذشته، مانند عکس بالا معمولاً از شیشه ای سندبلاست شده و مات برای پارتیشن های اداری استفاده میشد. مزیت شیشه های مات در این است که نیاز نیست اتاق های کارمندان را فول دیزاین کنید و اگر داخل اتاق ها اندکی نامرتب باشد در معرض دید ارباب رجوع قرار ندارد. ولی شیشه های مات اندکی از دلباز بودن فضا می کاهد.

امروزه به طراحی و معماری داخلی محل ها توجه بیشتری می شود و اگر طراحی داخلی و مبلمان شیک و زیبا در داخل پارتیشن قرار دارد و همچنین نظم و ترتیب و مرتب بودن رعایت می شود بهتر است از شیشه شفاف استفاده شود

آیا امکان درج لوگو و تصویر برند بر روی شیشه پارتیشن اداری وجود دارد؟

بله – شما می توانید شیشه را مات انتخاب نمایید و لوگو بصورت شفاف روی شیشه سندبلاست شود ، یا اینکه شیشه را شفاف انتخاب نمایید و لوگو بصورت مات بر روی شیشه درج شوید.

حتی می توانید لوگو را بصورت رنگی انتخاب نمایید که در اینصورت مات یا شفاف بودن شیشه تفاوتی ندارد.

ساختار پارتیشن‌های اداری

پارتیشن‌ها با استفاده از  MDF، PVC، شیشه و یا پروفیل آلومینیومی ساخته می­شوند. نصب پارتیشن اداری نیاز به تخلیه کل محیط ندارد و مزاحمت چندانی برای کسانی که در محیط قرار دارند ایجاد نمی‌کند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای قابلیت استفاده به صورت شفاف و یا مات را دارند. معمولا ظاهری مدرن و شیک به محیط می‌دهند و از همین جهت طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.همچنین پارتیشن‌های شیشه‌ای به این دلیل که نور را از خود عبور می‌دهند، نیاز به استفاده از نورهای مصنوعی را کاهش می‌دهند.

درمورد شکسته شدن پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز جای نگرانی نیست، این شیشه‌ها سکوریت بوده و تا حد زیادی در برابر ضربه مقاومند.

اگر قصد استفاده از پارتیشن اداری چوبی را داری نیز این نوع پارتیشن هم سبک است و هم از نظر قیمتی مناسب می­باشد. این نوع پارتیشن قابلیت نظافت آسانی نیز دارد و برخلاف شیشه، فورا کثیفی و لکه لکه شدن را نشان نمی‌دهد. پارتیشن­های چوبی از نظر زیبایی نیز در سطح بالایی قرار دارند.

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن‌ها به دو گونه تک جداره و دوجداره تقسیم می‌شوند. نوع تک جداره دارای ستون است و استحکام کمتری از نوع دوجداره دارد. پارتیشن‌های تک جداره، تنوع کمتری هم دارند و قیمت آن­ها از نوع دوجداره پایین‌تر است.

نوع دوجداره برای مکان‌هایی که نیاز به عایق صدا دارند معمولا استفاده میشود. البته انواع پارتیشن‌های فلزی و شیشه‎‌ای را می­توان باهم ادغام هم کرد. نصب و اجرای پارتیشن‌های ترکیبی کار سخت‌تری است. انواع درهای هوشمند، کشویی و لولایی را نیز می­توان روی پارتیشن استفاده کرد.

پارتیشن اداری شیشه سکوریت
پارتیشن اداری شیشه سکوریت

قیمت پارتیشن‌های اداری

قیمت پارتیشن اداری بستگی به تک جداره یا دوجداره بودن و همچنین بستگی به نوع و ابعاد آن دارد. پارتیشن شیشه‌ای از نوع آلومینیومی گران‌تر است و نوع چوبی از هردوی آن­ها گرانتر می­باشد. اگر پارتیشن به صورت ترکیبی استفاده شود قیمت نیز براساس ترکیبی از مواد به کار رفته خواهد بود.

یکی دیگر از موارد مهم در محاسبه قیمت، مربوط به مساحت و متراژ ساختمان است. همچنین استفاده از درب روی پارتیشن‌ها و تعداد درب­ها، روی قیمت تاثیر دارد. پارتیشن‌های متحرک از این جهت که هزینه‌ای برای نصب ندارند، در نهایت با قیمت پایین­تری قابل تهیه هستند، اما این نوع پارتیشن برای هر نوع استفاده­ای جوابگو نخواهند بود.

حرف آخر

تنوع در مواد و طراحی پارتیشن‌ها باعث شده است که نگرانی شما در مورد هزینه استفاده از پارتیشن بسیار کاهش پیدا کند و با هر بودجه‌ای بتوانید از آن بهره‌مند شوید. شما برای تهیه پارتیشن ابتدا باید با متخصص این کار مشورت‌ کرده و توصیه‌های لازم را دریافت کنید.

بعد از اینکه نیاز خودتان را با او درمیان گذاشتید، بهترین پیشنهاد برای ایجاد پارتیشن به شما داده می‌شود. سپردن کار به شرکتی که تجربه کافی را داشته باشد و هزینه مناسبی برای اجرای پروژه از شما بگیرد،