قیمت جک آرام بند درب

جک آرام بند درب

قیمت جک آرام بند درب ، با توجه به نوع درب متغییر است. ابتدا باید بررسی نماییم که چه نوع درب با چه مشخصاتی داریم و با توجه به آن ، آرام بند های قابل نصب مشخص می شود و قیمت آن را می توانیم ارائه دهیم.

کاربرد جک درب ورودی

پیش از اینکه بخواهیم به ادامه مطلب بپردازیم ، باید متذکر شویم که کاربرد اصلی جک آرام بند ، بستن مطمئن درب و جلوگیری از ورود افراد ناشناس و پیشگیری از سرقت است.

هیچگاه از یک آرام بند انتظار نداشته باشید که درب ورودی آهنی ساختمان را مانند درب یکخچال و یا درب اتوموبیل بی صدا ببندد.

بی صدا بسته شدن درب به خیلی مسائل از جمله ساختار صحیح درب دارد. ولی در صورتی که آرام بند مناسبی برای درب ورودی انتخاب نمایید ، با کمترین میزان صدا درب بسته خواهد شد.

انواع جک آرام بند درب

  1. جک آرام بند دو سرعته
  2. جک آرام بند سه سرعته

جک آرام بند دو سرعته – دو مرحله ای

این جک های آرام بند ، دارای در پیچ تنظیم جهت تنظیم سرعت حرکت اولیه و ثانویه دارند. مرحله اولیه از درب تمام باز تا تقریباً 15 درجه پایانی درب است. مرحله دوم یا ثانویه در واقع حرکت 15 درجه پایانی تا درب تمام بسته شده است.

با دو عدد پیچ تنظیمی که روی این دستگاه قرار دارد، می توانیم سرعت حرکت درب در هر دو بخش را تنظیم کنیم.

مثلاً می توان تنظیم کرد که درب ابتدا سریع حرکت کند و سپس 15 درجه پایانی را آهسته حرکت کند تا به آرامی بسته شود.

جک آرام بند سه سرعته – سه مرحله ای

آرام بند سه سرعته در حقیقت همان جک آرام بند دو سرعته ای است که یک ضربه پایانی به آن اضافه شده است و زمانی که درب در زاویه صفر درجه است ، ناگهان یک نیروی مضاعف بر درب وارد می اورد تا درب کاملاً چفت شود.

چگونه جک آرام بند مناسب انتخاب نماییم؟

برای اینکه بتوانیم بهترین جک آرام بند را برای درب خریداری نماییم ، باید ابتدا نوع درب را تشخیص دهیم.

بصورت کلی سه نوع درب داریم:

  1. درب دارای قفل برقی
  2. درب سنگین با قفل دستی
  3. درب معمولی با قفل دستی

قفل برقی چیست ؟

پیش از اینکه بخواهیم بحث را ادامه دهیم ، ابتدا باید بدانیم قفل برقی چیست؟ به قفل هایی که سیم برق مستقیم داخل آنها رفته است قفل برقی می گویند. این قفل ها که نصب آنها امروزه بسیار رواج دارد معمولاً فنر بسیار قوی دارند و برای اینکه آرام بند بتواند درب را ببندد باید مشخصات فنی خاصی داشته باشد.

سایر قفل ها از جمله قفل های قدیمی که با یک زنجیر به سیستم آیفون متصل می شود و قفل های معمولی درب اتاق ، در ادامه قفل دستی خواهیم گفت.

حال پیش ار اینکه بخواهیم بحث را ادامه دهیم باید انواع آرام بند را نیز بشناسیم.

آرام بند مناسب درب دارای قفل برقی

با توجه به اینکه قفل های برقی با توجه به خاصیت ضد سرقتی که دارند ، فنر بسیار قوی دارند ، بهترین گزینه برای اینکه بتواند این درب ها را ببندد ، آرام بند های سه سرعته است.

تصور کنید یک درب دارای قفل برقی را بخواهیم با یک جک آرام بند دو سرعته (دو مرحله ای) ببندیم. اگر سرعت دوم (15 درجه پایانی) را کم کنیم تا درب آهسته و با صدای کم بسته شود ، آرام بند توان غلبه کردن به قدرت فنر قفل ندارد و درب بسته نمی شود. و اگر سرعت جک آرام بند را خیلی زیاد کنیم تا درب با شتاب بیاید و قفل چفت شود ، بدلیل سرعت بالای حرکت درب در هنگام بسته شده درب کوبیده می شود و ایجاد صدا می کند.

راه حل چیست ؟

آرام بند سه سرعته بهترین راه حل برای بستن این درب ها به شمار می آید. یعنی تنظیم می کنیم آرام بند با سرعت مناسب و دلخواه ما مراحل اولیه و ثانویه حرکت را طی کند و درب لب به لب شود. سپس ضربه پایانی ( مرحله سوم ) ناگهان به درب یک نیرو وارد می آورد و قفل را چفت می کند.

بهترین گزینه برای بستن درب های دارای قفل برقی برای اینکه با کمترین صدا درب بسته شود ، همانا آرام بند سه سرعته است.

آرام بند مناسب درب سنگین با قفل دستی

به صورت کلی درب های 65 کیلو به بالا درب های سنگین به شمار می آیند. معمولاً درب های آهنی و درب هایی که درون آنها شیشه کار شده است در این دسته بندی قرار می گیرند. با توجه به اینکه این درب ها از قفل معمولی بهره می برند نیازی به آرام بند سه سرعته جهت چفت سازی نداریم و آرام بند های دو سرعته سایز EN3 به بالا جهت نصب بر روی این درب ها کاملاً مناسب هستند.

جک آرام بند مناسب درب اداره و ضد سرقت شرکت

معمولاً درب های چوبی ، MDF ، HDF ، آلومینیوم ، درب ضد سرقت و مانند آن که بعنوان درب ورودی واحد ، درب اتاق ، درب لابی ، درب ضد حریق ، درب سرویس بهداشتی و … نصب می شوند ، درب سبک به شمار می آیند.

این درب ها معمولاً وزن کمتر از 65 کیلوگرم دارند و آرام بند دوسرعته با سایز EN3 و کمتر برای این درب ها مناسب است. این دسته آرام بند ها ، ارزان قیمت ترین آرام بندهای موجود در بازار به شمار می آیند.

قیمت جک آرام بند درب

با توجه به تنوع برند ، نوع عملکرد دستگاه ، مشخصات فنی و شرایط گارانتی ، قیمت جک آرام بند دربها بسیار متنوع است.

ولی بصورت کلی یک آرام بند سه سرعته از یک برند خاص و با قدرت و گارانتی مشخص ، در حدود 30 تا 50 درصد از یک آرام بند دو سرعته از همان برند با همان قدرت و گارانتی ، قیمت بالاتری دارد.

پس قیمت جک آرام بند دو سرعته ارزان قیمت تر است.

آرام بند های سه سرعته گران هستند و توان خرید نداریم ، حال چه باید کرد؟

اگر قیمت جک آرام بند برای شما مهم است و بدلیل قیمت بالای آرام بند های سه مرحله ای توان خرید آنها را ندارید بد نیست بدانید که ، بعضی از آرام بند های دو سرعته هستند که مرحله دوم حرکت آنها بجای 15 درجه پایانی در 10 درجه پایانی عمل می کند. می توان از این آرام بندها نیز برای بستن درب دارای قفل برقی استفاده نمود. ولی باید بدانید بهر حال عملکرد این آرام بندها با کیفیت آرام بندهای سه سرعته نیست و اندکی صدای بسته شدن درب بیشتر از آرام بند های سه مرحله ای است.

مطالعه جک آرام بند در سایت مرجع ویکی پدیا به زبان انگلیسی.

کرکره برقی ضد سرقت

ارسال یک نظر