جک درب پارکینگ : قیمت جک پارکینگی

جک درب پارکینگ ، یکی از محصولاتی است که خرید و انتخاب آن برای خریداران بسیار دشوار است. یکی از دلایل اصلی این است که در حدود 40 برند مختلف جک پارکینگی در بازار ایران وجود دارد و هر یک از این برندها بصورت میانگین 3 محصول مختلف دارند. یعنی حداقل 120 جک مختلف در بازار ایران وجود دارد که اگر خریدار قصد داشته باشد با همه ی آنها آشنا شود کاری بسیار سخت است.

چگونه جک درب پارکینگ مناسب انتخاب کنم؟

این سوالی است که تقریباً تمام خریداران جک درب پارکینگ از خود می پرسند.

معمولاً مدیران ساختمان قصد دارند با بودجه ای که دارند بهترین جک پارکینگی ممکن را خریداری کنند ، تا در آینده خراب نشود و مورد سرزنش سایر واحدهای آپارتمان قرار نگیرند.

ولی در واقع پاسخ این سوال بسیار آسان است…  از میان جک های پرفروش بازار یکی را انتخاب نمایید و به سراغ جک های خاص نروید.

همیشه بهتر است از تجربیات دیگر استفاده نمود. معمولاً فروشندگان جک پارکینگ به دنبال دردسر نیستند و به شما جکی را توصیه می کنند که خرابی کمتر و گارانتی خوبی داشته باشد. همچنین یک جک پرفروش یک شبه این اعتبار را کسب نکرده و در طول سالیان دراز حضور خود در بازار دل خریداران را بدست آورده است.

پس اگر از چند فروشگاه مختلف قیمت پرسیدید ، یکی از مدل هایی را انتخاب نمایید که همه آنها به شما معرفی نموده اند.

 

آیا وزن و عرض درب برای انتخاب جک پارکینگی مهم است؟

جک در پارکینگالبته که عرض و وزن درب مهم است. ولی اکثر تولید کنندگان به دنبال بازار حداکثری هستند و مدل های روتین و پرفروش خود را به گونه ای طراحی می نمایند که اکثر درب های نرمال را بتوانند حرکت دهند. پس اگر درب منزل شما یک درب معمولی است ، باز هم توصیه ما به شما انتخاب یکی از مدل های پرفروش جک پارکینگی است.

ولی اگر درب شما یک درب خاص مثلاً درب بسیار سنگین ، بسیار پرتردد و یا با عرض زیاد است ، حتماً باید کارشناسی شود تا جک مناسب انتخاب گردد.

 

قیمت جک درب پارکینگ

قیمت جک های پارکینگی بسیار متنوع است. ولی اکثر جک هایی که فروش یکسان دارند و رقیب یکدیگر هستند ، قیمت نزدیک به یکدیگر نیز دارند. اگر بخواهیم قیمت جک های روتین بازار را بیان نماییم و از بیان قیمت جک های خاص اجتناب نماییم ، باید بگوییم :

اکثر جک های پارکینگی ایرانی در حدود 1.800.000 الی 2.600.000 تومان قیمت دارند.

اکثر جک های پارکینگی ایتالیایی قیمتی در حدود 3.800.000 الی 4.500.000 قیمت دارند.

پس جک درب پارکینگ ساخت ایران در حدود 2 میلیون تومان از جک ریموت کنترلی ایتالیایی ارزانتر است.

 

چرا قیمت جک های پارکینگی تک لنگه بسیار متفاوت است ؟

تقریباً تمامی جک های ریموت کنترلی پارکینگ بصورت پکیج های دولنگه وارد بازار می شوند. همچنین نمایندگان رسمی و وارد کنندگان این محصولات نیز در اکثر موارد این محصولات را بصورت پکیج کامل دولنگه به فروش می رسانند.

حال زمانی که مشتری قصد خرید یک پکیج تک لنگه را دارد دو حالت اتفاق می افتد:

  1. باز نمودن یک پکیج اوریجینال دولنگه و حذف یک بازوی آن
  2. فروختن یک بازوی اوریجینال به همراه مدار و متعلقات ایرانی ، چینی

معمولاً فروشندگان یک پکیج اوریجینال دو لنگه را باز می ککند و یک بازوی آن را بر می دارند و کنار می گذارند و مابقی را به مشتری اول درب تک لنگه می فروشند.

زمانی که مشتری دومی برای جک درب یک لنگه مراجعه نمود ، همان بازویی که از قبل دارند را بهمراه مدار ، فتوسل ، چراغ فلاشر و ریموت کنترل های ایرانی و یا چینی بفروش می رسانند.

بهمین دلیل قیمت جک تک لنگه با مدار و متعلقات اصلی و یا ایرانی/چینی متفاوت است و ممکن است یک مدل خاص مثلاً “پروتکو لیدر 4” را با دو قیمت بسیار متفاوت در دو جای مختلف قیمت نمایید.

همیشه در هنگام خرید جک تک لنگه علاوه بر خود بازو به مدار و سایر متعلقات نیز دقت نمایید.

البته امروزه بعضی از سودجویان متعلقات پکیج دو لنگه را نیز دستکاری می کنند و پکیج دستکاری شده را ارزان تر می فروشند. معمولاً قیمت این فروشگاه ها پایین تر است و با شعارهایی نظیر “منصفانه می فروشیم” ویا “خرید بدون واسطه و مستقیم از وارد کننده” سعی در گول زدن خریداران را دارند.

 

آیا جک های ایتالیای ، آلمانی ، اتریشی واقعاً ساخت آن کشورها هستند ؟!!

در پاسخ باید بگوییم در اکثر موارد خیر!!!

ولی نگران نباشید ، کیفیت این محصولات همچنان بسیار بالا است.

در گذشته اکثر این محصولات ساخت اروپا بود ولی رفته رفته با افزایش هزینه های تولید و حقوق بالای کارگر در اروپا اکثر برند ها کارخانه های خود را به چین و تایوان انتقال دادند. امروزه حتی محصولاتی با تکنولوژی بسیار بالاتر مانند گوشی آیفون و خودروی مرسدس بنز نیز در کشور چین تولید می شوند.

اگر یک جک ایتالیایی که 10 سال پیش در خود ایتالیا تولید می شد را با یک نمونه امروزی آن که در چین تولید می شود را مقایسه نماییم ، چندان اختلاف کیفیت نمی بینیم. پس نگران نباشید و با خیال آسوده این محصولات را خریداری نمایید. زیرا در خود اروپا نیز امروزه همین محصولات تولید چین و تایوان بفروش می رسد و تمام استانداردهای مورد نیاز این اتحادیه در تولید این جک های درب پارکینگ رعایت می شود.

بیشتر وارد کنندگان جک های ایتالیایی ، آلمانی ، اتریشی و… ادعا می کنند که این محصولات ساخت ایتالیا است ولی بهتر است خود را گول نزنیم و بجز چند برند خاص ، اکثر برندها در چین تولید می شوند.

 

مدل های پرفروش جک درب پارکینگ

در ادامه مدل های پرفروش جک پارکینگی را خدمت شما معرفی می نماییم.

همانگونه که در بالا نیز اشاره شد، این محصولاتی خرابی کمتر ، گارانتی معتبر ، قیمت منطقی دارند.

همچنین با توجه به حضور طولانی مدت این جک ها در بازار ایران معمولاً قطعات یدکی آنها به آسانی یافت می شود و در صورت نیاز به تنظیمات و خدمات ، تعداد نصاب هایی که به منوهای مدار فرمان آنها مسط استف زیاد است و شما مجبور نیستید به یک نصاب خاص وابسته بشید.

ما بصورت کلی سه نوع درب پارکینگ داریم که در ادامه جک های پارکینگی پرفروش در هر یک از دسته بندی ها را معرفی می نماییم.

  1. جک درب پارکینگ دو لنگه
  2. جک درب پارکینگ تک لنگه
  3. جک درب پارکینگ ریلی

سایر مطالب: کرکره برقی پارس در